ağıma düşenler

Uzun süre yeni gelişmeleri fazla takip etme olanağım olmamıştı. Bu süre içinde Türkçe ağ ortamına yeni bloglar katılmış. Benim gibi bihaber kalanlarla paylaşayım dedim.

Evrensel Günceler

İlk üç blog profesyonel Türk astronomlar olan Yavuz Ekşi, Aybüke Küpcü Yoldaş ve Arif Solmaz, tarafından yazılıyor. Fakat Dünya Astronomi Yılı 2009 kapsamındaki Evrensel Günce‘de (Cosmic Diary) yazılan bu bloglar genel olarak ingilizce.

Gök Bilgi

gokbilgi

İkinci blog gokbilim.com forumunda karşıma çıktı. Ethem Derman önderliğinde, gökbilime meraklı olan öğretmenler için oluşturulan mail grubunun sitesi niteliğindeki Gök Bilgi henüz iki aydır yayında olmasına karşın doyurucu içeriğe sahip bir kaynak olacak gibi gözüküyor.

Bilim Günce

bilimgunce

“hayret etme yeteneğini kaybetmeyenlere” sloganıyla yayına başlayan Bilim Günce, Gök Günce ve Doğa Günce’nin yazarı Arif Bayırlı’nın yeni blogu. Fizik, Matematik, Beyin ve Bilişel Bilimler, Biyoloji-Evrim, Bilim Felsefesi gibi konular yer alıyor.

Feza

Üç amatör gökbilimcinin (Yenal Öğmen, Arif Bayırlı ve Ozan Kanbertay) kurduğu Feza Astronomi Çalışma Grubu, temel gökyüzü gözlemleri ve astronomi fotoğrafçılığından öte teknik gözlemler ile bilimsel çalışmalar yapmayı hedefliyor. feza-astronomi.blogspot.com adresinde ise yapılan çalışmalar hakkında bilgi veriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir