Türkiye Evrimle Tanışıyor: İstanbul!

20-21 Ekim 2012 (Cumartesi – Pazar) tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ) üç öğrenci topluluğu, herhangi bir lise öğrencisinin, mühendisin, terzinin veya fabrika işçisinin de anlayacağı düzeyde ve sıkıcı olmayan bir havada geçecek bir Evrim sempozyumu düzenleyecek.

Avrupa Evrimsel Biyoloji Topluluğu’nun (ESEB) desteği ile etkinliği düzenleyen üç topluluk şunlar:  Orta Doğu Teknik Üniversitesi Biyoloji ve Genetik Topluluğu (ODTÜ BİYOGEN) – Evrim Ağacı, İstanbul Üniversitesi Bilimsel ve Sosyal Araştırmalar Kulübü (İ.Ü. BİSAK) ve İstanbul Teknik Üniversitesi Sosyal Araştırmalar Kulübü (İTÜ SAK) – Evrim Atölyesi.

Yoğun ilgi ve fiziki şartların yetersizliği sebebiyle etkinliğe yeni katılımcı başvurusu alınamıyor, ancak video görüntüleri sempozyum sonunda yayınlanacakmış. Ankara Üniversitesi Astronomi Bölümü eski bölüm başkanı Prof. Dr. Ethem Derman da etkinliği organize eden topluluklara destek mesajı yollamış:

“Türkiye Evrimle Tanışıyor” etkinliğini düzenleyen öğrenci topluluklarını kutluyorum. Ümit ederim anorganik evrimin en belirgin örneği olan gezegenlerin, yıldızları, gökadaların ve evrenin evrimi konusunda da bildiriler olur ve katılımcılar bu konuda bilgilendirilir. Benim çalışma alanım olan gökbilim yukarıda sıraladığım gökcisimlerinin evrimini anlamada son yıllarda belirgin bir yol katetmiştir. Etkinliği düzenleyen tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum.

//teti.evrimatolyesi.org

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.