gökyüzü geri döndü

Türk Astronomi Derneği’nin (TAD) aylık bülteni Gökyüzü, yeni tasarımıyla yeniden yayında. Dergiyi pdf formatından bu bağlantıyla cihazınıza indirebileceğiniz gibi, ISSUU üzerinden de takip edebiliyorsunuz.

Gökyüzü’nün Haziran 2015 sayısının kapak konuları cüce gezegen Ceres ve Şubat ayında gerçekleşen 19. Ulusal Astronomi Kongresi. İyi içerik kadar hoş bir tasarıma da sahip Gökyüzü’ne gözatmanızı tavsiye ederim.

gokyuzu_dergi85

Derginin editörlüğünü üstlenen Arif Bayırlı dergi için blogunda “Türkiye’deki yapılan akademik astronomi çalışmalarının yanında amatör astronomiye de yer ayırmayı istiyoruz. Kısacası bültenin ufkunu ve ulaştığı kesimi olabildiğince geniş tutmak için elimizden geleni yapıyor olacağız!”  diyor.

Dergiyi hazırlayan ekipte, amatör astonomi ile ilgilenenlerin kimisini çeşitli mecralardan hatırlayabileceği isimler de var. Yayın kurulunda Aysun Akyüz, Sıkı Çağdarş İnam ve Arif Bayırlı’nın olduğu derginin kadrosu şu isimlerden oluşuyor:

Semih Çakmak (tasarım işini de yürütüyor), Ümit Fuat Özyar, Selçin Demirağ, Onur Atılgan, Burak Yeşilmen, Süleyman Fişek, Özgür Can Özüdoğru, Eyüp Kaan Ülgen, Gamze Böcek Topçu, Doç. Dr. Eda Sonbaş, Ceyhun Andaç, Zeynep Avcı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.