Gaziantep’te açılacak planetaryum için iş ilanı!

gokbilim.com forumunda, Gaziantep’te belediye tarafından inşa edilen ve şubat sonu gibi tamamlanması planlanan planetaryum için iş ilanı verilmiş. İlgilenenler bağlantıdaki eposta adresi sayesinde irtibata geçebilir.

Türkiye’deki planetaryumlarla ilgili yazı yazmayı planlıyordum ama sürekli ertelendi. Kaderde böyle başlamak varmış 🙂

“Gaziantep’te açılacak planetaryum için iş ilanı!” için 6 yanıt

  1. Ben Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bir eposta yolladım, planetaryumla ilgili son durumu öğrenmek için. Fakat herhangi bir yanıt gelmedi.

   Ama wowTurkey forumunda, planetaryumun yakın tarihlerdeki halini gösteren fotoğraflar buldum. İnşaat devam ediyor mu bilmiyorum ama epey yol alınmış gibi duruyor.

 1. Yazdığım epostaya cevap ben ATY 2009 çalıştayındayken gelmiş:

  Sayın Cemal Kutsi ŞEN

  İlgi: 30/06/2009 tarih ve 1270 sayılı yazınız.

  İlgi yazınızda Planetaryum Binası inşaatının ne zaman tamamlanacağı konusunda bilgi almak istediğinizi belirtmişsiniz.

  Kalitede mükemmelliği hedefleyen Belediyemiz projede öngörülmeyen bir takım eksiklikleri ve binanın kullanımı aşamasında problem olabilecek ayrıntıları yapım aşamasında çözmüş bu da zaman kaybına neden olmuştur.

  Konu ile ilgili personellerimiz ve kontrol teşkilatımız işin bir an önce arzu edilen kalite de tamamlanması için çalışmalarını sürdürmektedirler.

  Planetaryum binası en kısa süre içerisinde tamamlanarak şehrimizin sosyal, kültürel ve bilimsel hayatına katkı sağlayacaktır.

  Binanın tamamlanmasını müteakip kullanılacak olan ekipmanların kurulumu ve çalıştırılması yapılarak bina hizmete sokulacaktır. Hava sıcaklığı, ramazan ve bayram tatilleri göz önüne alınarak açılış zamanı ile ilgili öngörümüz Planetaryumun birkaç ay içinde açılacağı şeklindedir.

  Bilgilerinize rica ederim.
  ethem canbolat

 2. ben gaziantep te ikamet etmekteyim askerligimi yaptım lise mezunuyum bilgisayar sertifikam var güvenlik sertifikam var lks belgem var degerlendirirseniz sevinirim

  1. Benim Gaziantep Yıldızevi ile herhangi bir bağım yok. Müracatlarınızı belediyeye yapmalısınız, sanırım.
   Yıldızevi tamamlandı mı onu da bilmiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.