bilimsel dergi nasıl olmaz veya kurumlar nasıl batırılır veya foseptikten evrimi çöp kutusuna atmaya çalışmak

Gökbilim dışında, bir iki bayram tebriği hariç herhangi bir konu şimdiye kadar yer almamıştı. Fakat Bilim ve Teknik dergisinin getirildiği son nokta sebebiyle bir şeyler yazılması şart oldu..

Ocak sayısını alamadığım dergideki değişimin farkına şubatta vardım.

Her yanı sadece yandaş diye işe yaramaz kişilerle doldurmak, belki doymak bilmez iktidar ve para hırslarını besleyebilir, fakat hiç şüphesiz küçük dünyalarına sıkışmış bu adamlara evreni değiştirme gücü vermez. O güce sahip olamayıp, gerçeği de içlerine sindiremeyince devekuşu gibi kafalarını gömmekte buldular çareyi. Şimdi dünyada evrimle ilgili bilimsel çalışmalar Bilim Teknik’te yayınlanmayınca, kesinlikle haketmediği bir sıfata ve koltuğa sahip olan Cebeci gibiler rahatladılar.

… bilime saldırmaya da devam ettiler..

Evrim, sadece canlıların değil, bütün bir kâinatın, canlı-cansız her şeyin tesadüfen ve kendiliğinden evrimleşerek ortaya çıktığı iddiasıdır.

Eminim evrimin ne olduğunu motorcu hocanın uyduruk yayınlarından öğrenen Ali Ünal’ın okuyucuları bu saçmalığı da rahatlıkla yutmuştur. Onlara afiyet olsun, lakin birileri sormak isteyecektir: hangi bilimsel çalışmada böyle bir şey geçiyor?

… doğal seçilimi mit diye tanımlayan … doğada yarımlaşmanın esas olduğunu iddia eden …

Uyduruk kanallarındaki uyduruk belgeselleri izleyerek mi böyle bir sonuca varmış bilinmez. Fakat anlattıklarının gerçeği yansıtmadığı açık.

A. Turan Alkan da evrim ile ilgili makale sayısına takılmış… o zaman Einstein’nın da m tarafını tutuyor. Gayet tab ki taraf tutan Bilim Teknik değil. İşine gelmeyen şeylere saldıran Alkan..

bir de propaganda şarlatanlığı var. her fırsatta evrimcilerin propaganda yaptığını iddia edenlere sormak gerekir fikirlerini yaymak için nereden geldiği belli olmayan paralarla bedava kitap basıp dağıtanlar kimler? Çok sıkışırlarsa Mustafa Akyol’dan ipucu isteyebilirler.

//www.stargazete.com/index.php?metot=mobile&islem=detail&id=174731

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.